Nad zalewem
O nas

onas

 

 

 

Ośrodek „Nad Zalewem” położony jest w pięknej okolicy w odległości 12 km od Krakowa
i obejmuje obszar 64 ha, z czego połowę zajmuje zalew. Teren dookoła wody to spore obszary lasów, ścieżki rowerowe i piesze oraz tereny do wyczynowej jazdy rowerem.

Zalew na Piaskach (Budzyń/Cholerzyn) znajduje się w bezpośredniej bliskości zjazdu
z autostrady oraz lotniska w Balicach. Ośrodek jest administrowany przez spółkę „Nad Zalewem” oraz Spółkę Likom na mocy umowy z gminą Liszki. Liczba osób odwiedzających zalew dochodzi do 40.000 dziennie w upalne weekendy, co łącznie daje prawie 1.000.000 osób w skali sezonu.

Plaże Ośrodka są w większości plażami piaszczystymi (część północno -zachodnia) oraz częściowo trawiastymi. Całość zalewu stanowi woda I kl. czystości, regularnie kontrolowana przez sanepid.

Na terenie Ośrodka występują kąpieliska strzeżone, wypożyczalnia sprzętu wodnego, zjeżdżalnia wodna, boiska do koszykówki i siatkówki plażowej, szkoła żeglarstwa
i windsurfingu, park linowy, narty wodne, kompleks kortów tenisowych oraz place zabaw dla dzieci. W słoneczne niedziele na plaży organizowane są liczne atrakcje: zabawy dla dzieci z nagrodami, animatorzy, pokazy tańca, sztuk walki, zorbing, stoiska z różnymi artykułami itp.
W sezonie dodatkowo zapraszamy na cykliczne imprezy pod chmurką: międzynarodowy zlot garbusów – GARBOJAMA, zabawy z dziećmi z zaprzyjaźnionym portalem czasdzieci.pl, tematyczne imprezy plażowe, maraton pływacki, triathlon IRON DRAGON
i wiele wiele innych.

Zapraszamy do odwiedzenia Nas i poznania uroków tego niesamowitego miejsca !

Aktualna pogoda
temp. wody
21°C
Bezpieczeństwo

badanie
wody

kąpielisko
strzeżone

punkt
medyczny

strefa
dla dzieci
Karczma Rohatyna
POLE NAMIOTOWE
WIRTUALNY SPACER
Partnerzy
 
 

Facebook